Avatar uživatele
cepice

Existuje v Zoneru kontrola gamutu?

existuje kontrola gamutu, coz je kontrola barev pred tiskem pred precodem do Cmyk, jak je ve Photoshopu?

Zajímavá 0 před 2059 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ano. Viz níže kopie manuálu z Zoneru 15. Již je 18.

Jinak ale je rozhodující jaký barevný prostor používáš při focení. Jestli SRGB nebo ARGB !!!!
Zaškrtnutím Používat správu barev zapnete podporu práce s barevnými profily vstupních a výstupních zařízení. Na správně nastaveném systému dosáhnete použitím správy barev vyšší věrnosti barev na monitoru a při tisku.

Barevný prostor obrázku – tato volba určuje, zda bude obrázek zpracováván v barevném prostoru jaký mu je přiřazen, nebo jestli bude při načtení převeden do uživatelského barevného prostoru.

Pracovní barevný prostor – určuje implicitní barevný prostor použitý při konverzi z CMYK a RGB (pokud je zvolen automatický převod na pracovní barevný prostor).

Správa barev při tisku – určuje, zda a jak bude konverzi do profilu tiskárny kontrolovat aplikace nebo ovladač tiskárny.

Profily zařízení

· Monitor – barevný profil určený pro zobrazování

· Tiskárna – barevný profil pro tisk

· Fotoaparát – barevný profil automaticky vložený do obrázků při použití funkce „kopírovat ze zařízení“

· Scanner – barevný profil automaticky vložený do obrázků při použití funkce „získat z rozhraní TWAIN“

Nezvolení profilu znamená

· Monitor a Tiskárna – použije se profil zvolený v systému

· Scanner a Fotoaparát – neprovede se přiřazení profilu

Profily obrázků CMYK

Implicitní vstupní profil je barevný profil použitý pro konverzi ze CMYK do RGB u obrázků, které neobsahují barevný profil. Pokud není zvolen žádný, použije se režim kompatibilní se staršími programy. Výstupní profil je cílový barevný profil pro CMYK obrázky. Pokud není zvolen žádný, použije se režim kompatibilní se staršími programy.

Správa barev při tisku

Správa barev při tisku – určuje, zda a jak bude při tisku z bitmapového Editoru kontrolovat aplikace nebo ovladač tiskárny konverzi do profilu tiskárny.

Režimy správy barev při tisku:

· Řízena aplikací - předpokládá se, že je správa barev v tiskárně vypnuta, aplikace má pak plnou kontrolu nad převody mezi profily. Tato volba nebude fungovat správně u tiskáren, které nemají profil v RGB, ale umožňuje nejlepší kontrolu výstupu.

· Řízena tiskárnou (sRGB) - předpokládá se, že správa barev v tiskárně je zapnuta. Obrázky se posílají do tiskárny pouze v sRGB, ale uplatní se nastavení profilu pro tiskárnu.

· Řízena tiskárnou (Adobe RGB) - funguje stejně jako výše uvedené, s tím rozdílem, že ZPS pošle do tiskárny obrázek v Adobe RGB.

· Žádná - obrázek se převede na sRGB a pošle se na tiskárnu bez využití správy barev, kontrola výstupu je plně v režii tiskárny.

· XPS tisk - obrázek je poslán do tiskárny jako XPS dokument. Díky tomu je umožněn tisk obrázků s vyšší barevnou hloubkou. Funkce je dostupná pouze pro tiskárny s XPS ovladačem a správa barev při tisku je plně v režii tiskárny.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet