kurec

Existuje v dnešní době stát, ve kterém by byla celkem velká deflace?

Odpovědi
orwell

Nepodařilo se mi zjistit, zda v současnosti existuje stát s vysokou deflací, ale myslím si, že ne. Banky se už dlouhou dobu drží zásady: „S inflací na věčné časy a nikdy jinak!“ A ony si to už pohlídají.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Deflace

Pepa25

Ne. Deflace je problém, známka makroekonomických problémů, proto se jí všechny země snaží vyhnout. Delface tak nastává pouze krátkodobě a max. do 2%.

Pepa25

orwell: banky s „polídáním si deflace“ nemají nic společného …