jirka F

Existuje v Česku i nějaký jedovatý hmyz?

Můžete říct jenom ANO nebo NE nebo i jaký znáte

Nejlepší odpověď
arygnoc

napr.

zápřednice jedovatá (pavúk)
puchýřník lékařský (chrobák/brouk – môže i zabiť!!!)
prskavec větší (chrobák/brouk)
vodní ploštice (splešťule blátivá, bodule obecná)
mravenec
štír kýlnatý (asi už vyhynutý)

  • osy, včely, sršne, ale aj bolestívé je aj poštípanie komármi, ovadmi a pod.

😉

Další odpovědi
quentos

Jistě. Co takhle sršeň obecná https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sr%C5%A1e%C5%88_o­becn%C3%A1 ; ba i obyčejná vosa je přece taky jedovatá.

anonym

Ano, třeba vosa, která ohrožuje alergiky.

Tak jo, co říkáš na tohoto nejjedovatějšího brouka u nás? Je puchýřník lékařský.

Drap

Ano, je jich spousta od mravenců přes brouky až po vosy . Téměř u všech je však dávka jedu tak malá, že zdravému člověku neublíží.

jáára

Ano.
třeba včela, vosa, ovád… Sršeň
Jestli jsou pavouci taky hmyz, tak jich tu taky pár je.
Ale aby zdravého člověka kousnul / bodnul jeden kus hmyzu a člověk zemřel – to tady zatím není.

I když sem někdy přicestoval „banánový pavouk“ spolu s banány. ten je vostrej

RyuzakiKate

No dobře, přišla jsem pozdě, ale i tak ještě dodám opomenutou majku fialovou!

jirka F

vím že existují ty obyčejný jako je vosa, sršeň, včela( viz. anafilaktický šok)

ale existují i další jedovaté nebo ne

quentos

anafilaktický šok neznám, leda byste měl na mysli anafylaktický. „Viz“ není žádná zkratka.
Jak „obyčejný“? I z "obyčejné " sršně můžou mít alergici i smrt.

jirka F

Jako že tenhle hmyz všichni znají tak jsem napsal obyčejný

gecco

Jirko, ohromná spousta druhů bezobratlých je jedovatá – takže poikud to neupřesníš a někdo by ti ´chtěl´ odpovědět výčtem (s charakteris­tikou), asi by jej Admini tohoto webu ´zabili´- takovou kapacitu pro odpovědi vyčleněnu nemají…
😉
___
Takže bys měl upřesnit, co tě zajímá…
😉
___
Pokud se ptáš, zda je některý, u nás žijící, druh tak jedovatý, aby stačilo jedno kousnutí/bodnutí k usmrcení zdravého člověka – pak ne, žádný takový živočich v našich krajích běžně nežije (ani zmije není takto jedovatá).