Avatar uživatele
Zlatý

Existuje už přístroj, který zmapuje wi-fi signál v místnosti a dle jeho síly akusticky ohlásí ideální místo pro příjem?

Ptám se proto, aby člověk nemusel ZBYTEČNĚ do nekonečna běhat s AP v ruce po místnosti a na monitoru notesu kontrolovat, kde je ta ideální síla signálu!

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Existuje, jmenuje se kupodivu mobilní telefon - tedy smártfoun s androjdem, abych byl přesný. Akorát to neumí akusticky, příslušná apka na to není napsaná. Vše funguje přehledně na displeji. Ukáže ti obsazenost kanálů wifi pásma a sílu jednotlivých signálů přesně v místě, kde se telefon zrovna nachází. Apka, kterou mám vyzkoušenu a je funkční a není zabreberkovaná, se jmenuje Wifi Analyzer, viz Zdroj:. Podobná apka určitě existuje i pro staré Nokie ještě se systémem Symbian, nemůžu sloužit v případě founů Apple a těch s mobilními Windows (neříkám ale, že neexistuje, jen tam nejsem honěný).

Zdroj: play. google. com/store/apps/details?id=com. farproc. wifi. analyzer&hl=cs

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

A ani způsobem, který popisuji v podotázce se to prakticky dost dobře provést nedá, bo někdy je ¨všechno o jednotkách centimetrů a to by taky mohl člověka cyp střelit! Přestože program v notesu ukáže sílu signálu dostatečnou, člověk pak s pocitem, že se CHYTIL, něco v browseru načítá a laptot šrotuje a šrotuje a načte polovinu okna za minutu. Přitom s AP o tři centimetry vedle by bylo VŠECHNO JINAK! TVL to je na mrtvici, bo to je především PODLE POČASÍ!

Avatar uživatele
Zlatý

cochee

Ono je to složitější. Nejde vůbec o sílu signálu, ta by se dala i odhadnout, protože se snižuje úměrně vzdálenosti od zdroje (vysílače). Jde o to, že pásmo wifi sestává z několika málo kanálů (tedy podpásem o jisté šířce, které se samozřejmě se sousedním podpásmem překrývají) a čím je v okolí více wifi sítí, tím pravděpodobnější je možnost, že si ty sítě "polezou do zelí" anebo dokonce budou to zelné pole sdílet... Takže jde o to pomocí té apky najít kanál, který nejlépe žádná jiná blízká wifi síť nemá obsazen a nejlépe s tím kanálem ani žádný obsazený nesousedí - a na tento kanál pak nastavím svoji wifinu, většina wifin, které nejsou uživatelem nastaveny, vysílá na kanálu vybraném v automatickém režimu, ten je zvolen při startu AP (wifi vysílače) a pak už se až do dalšího restartu wifi nemění. A může být zvolen nevhodně.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

...děkuji.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1117
Zlatý Hlada 1056
Zlatý led 1039
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 768
Zlatý arygnoc 673

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.