Rokio

Existuje už nástupce flash disku?

Nástupce CD a DVD je Blu-Ray disk, nástupce klasických mobilů je smartphone, nástupce walkmanu je MP3 atd.

Byl už vynalezen nástupce flashek?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není mi známo. Pro praktické použití jsou k dispozici paměťová média typu flash s kapacitou až 8 TB, což prezentuje neuvěřitelnou hustotu záznamu, která jen těžko najde využití. Přitom to může být prcek mikro SD karta velikosti nehtu. Pro komerční použití je celkem zbytečné žádat víc.

Další odpovědi
Arne1

Prozatím mají stávající flešky vyšší kapacity než obdobné serepetičky ve scifi filmech.

anonym

USB je univerzální konektor pro připojení jakéhokoliv typu úložiště pokud umí komunikovat s ovladačem jako mass storage device. To znamená že už samotný pojem usb fleshka zahrnuje několik technologií na různých úrovních, které se postupně nahrazovaly aniž by si toho spotřebitel všimnul protože konektor a tvar vždy zůstal stejný. USB flash disky budou přicházet uvnitř s novějšími technologiemi, větší kapacitou a vyšší rychlostí zápisu a čtení díky rychlejší sběrnici (např USB 3.0). Ale na venek budou zřejmě působit pořád stejně …