postcd

Existuje účinný regenerační krém/mast na ruce, nebo to je jen reklamní trik to slovo regenerace rukou?

Hledám něco přírodního levného na suché ruce, ne žádnou předraženou extra-kosmetiku. vím o sádle a ricinovém oleji ale nejsem si jist jestli může kůže přijímat nějaké látky tak aby se zregenerovala

Nejlepší odpověď
mosoj

Lamalam ptákovina.

Fyziologické působení
Glycerol je slabě jedovatý. V menších dávkách způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Ve větších dávkách může způsobit poškození jater. Nejnižší toxická dávka podaná orálně u člověka činí přibližně LDLo =1,5 g/kg živé hmotnosti, což znamená, že průměrný člověk by jej musel požít nejméně 90 až 120 g, aby se u něho projevily symptomy otravy. V nízkých koncentacích je prakticky neškodný.
Ve zředěném stavu se používá ke zvlhčování pokožky a sliznic, neboť váže atmosférickou vlhkost a tím ji přenáší do povrchu těla; naopak použití čistého glycerinu je nevhodné, protože z pokožky odčerpává vlhkost a tím ji vysušuje.

Další odpovědi
Lamalam

Levný a skoro „přírodní“ je glycerin.

anonym

Já si natírám kanady černým globinem a vydrží věčnost.

Pepa25

Ruce cítím potřebu ošetřit, pouze pokud je mám hodně vysušené až popraskané (od práce, vody, mrazu …). V tom případě je nejlepší klasická modrá indulona, dobře promašťuje.

lota

Existuje, za mě bambucké máslo karité.