Mirdas

Existuje u nás nějaká kancelář, úřad kam lze zasílat podněty … ?

respektivě návrhy na změny, doplnění stávajících zákonu k dořešení a případnému schvalování?
Sem tam kolem sebe slyším lidi jak by rádi změnili zákony, jen kdyby … ! Musím uznat že některé nápady jsou zajímavé a mohli by společnosti jen prospět.
Mohou lidé tyto podněty, návrhy někam zasílat kde se tím budou zaobírat a nebo na „chytrost“ ohledně návrhů zákonů mají patent jen naši zákonodárci?

Nejlepší odpověď
klumprt

Doporučuju vybrat si sobě nejbližšího poslance, nebo i více poslanců a těm poslat svůj návrh. Může být podepsán i více osobami, aby to mělo větší váhu. Když to dobře půjde, dočkáte se možná i odpovědi, proč to nejde. Víc bych si od toho nesliboval.
Jestli se nepletu, tak návrhy zákonů k projednání v Parlamentu může předkládat jen skupina poslanců, senátorů nebo vláda. Nikdo jiný.

Další odpovědi
fcoop

Podněty lze zasílat svému poslanci,příp. kanceláři ombudsmana.
Existují i občanské iniciativy.
Upřímně ............... stejnou váhu bude mít známý institut Lampárny.

lexx

doporučuji vysrat se na to nebo emigrovat z kocourkova do civilizace