Existuje tzv. řidičák na lodě a má i skupiny?

Jako je řidičák na motorku, auto B, B1, B2, C, C1 … atd

Nejlepší odpověď
Michal Kole

jo, vůdce plavidla a kapitánské zkoušky mají také více stupnů

Další odpovědi
www

Samozřejmě existuje a je to odlišeno od typu (velikosti) plavidla, řeka/pobřežní/o­ceánská plavba atd. Více net.

hanulka11

ano není to jednoduché podívej se zde
http://www.ka­pitanske-licence.cz/cs/uvod/

Mapel

Nejenom skupiny, ale i pro vodní toky. Skupiny jsou dle plochy plachty nebo podle síly motoru či velikosti plavidla. Mám třeba Labe a Vltavu, ale nemohu na Dunaj. Tam oprávnění vůdce plavidla nemám.