Ganymede

Existuje taková příručka?

Všude je hlavně v priruckach prvni pomoci, jak udělat to a to, JENOMZE NIKDE nejsou popsany, sice nepravdepodobne, ale nikdy nevite, situace popsane nize..
Napr. Zabloudili jsme někde v divocine, kamarada kousne jedovaty had, zadny signal nikdo nikde, daleko ode vseho, stravime tu den, dva.. Super ze?? Proc nekde neni napsane treba jaka bylina a postup pomuze v takoveto situaci, aby kamarad prezil??
A vic situaci, kdy zachranku nezavolame a musime spolehat na naše znalosti – kde je mam vzit, kdyz se o tom nepise?? Nebo znate takovou prirucku??
Dalsi situace, ale treba s otravou krve aj. Chci o tom vedet vice, ale nevim, kde to zjistit, chci byt připravena na vse, nikdy nevite..
Dekuji za odpovedi :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Sežeň si knihu Johna Wisemana – SAS, Příručka jak přežít. Tam najdeš vše na co se ptáš a řadu dalších, u nás nevyužitelných vě­cí.

Někde na internetu se to potuluje jako pdf ke stažení (tím tě k ničemu nenabádám).

Další odpovědi
Kepler

Pilot padajícího letadla taky nehledá příručku. Má šanci, jen pokud je dobře vycvičen a ví o letadle a létání skoro všechno. Příslušníci speciálních jednotek jsou mmj. vycvičeni i pro případ přežití v jakýchkoliv podmínkách. Příručka první pomoci k tomu určena není, to by musela být úplná encyklopedie, vzhledem k miliónům možností ohrožení života. Kdo nastuduje aspoň nějakou příslušnou odbornou literaturu (určitě nepůjde o formát příručky), má aspoň teoretickou šanci. A pokud půjde o příručku, bude značně neúplná.