Avatar uživatele
Ganymede

Existuje takova aplikace?

Treba mam na papire stare pismo 19. stoleti (ten styl) a nemohu ho rozlustit. Existuje (klidne placena) aplikace na mobil ci pc do ktere bych dala fotku a ono by to vykodovalo slova, ktere by tam mohli byt napsany?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, gecco před 2548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Největší problém vidím v tom, že to staré písmo bylo psáno ručně. Pokud jsou to knihy které psali mniši v klášterech a které se nyní vystavují v muzejích, tak je ještě nějaká naděje že by to písmo mohlo jít automatizovaně číst. Ale pokud ti jde například o matriky nebo nějakou korespondenci, tak je to špatné – ani dnešní písmo psané rukou (tedy spíše hrabopis) neumíme prozatím strojově číst.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Zkusím definovat tvou potřebu (nepotřebuješ „luštit“ kód, ale číst text):

  1. čtení textu – OCR (software, který z „fotky“ přečte jednotlivé znaky a přiřadí je znakům dané abecedy)
  2. překlad – překladač (translator)

Obé existuje ve free i placené verzi – největší problém budeš mít se sehnáním fontu „starého písma“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

A proč to prostě nehodíš ofocený sem? Jsou tady lidi který to třeba přečtou, navíc já mám kontakt na někoho kdo se prohrabuje matrikama a sestavuje lidem rodokmeny, tak si myslím že kdybys sem hodila link, případně mi to poslala do pošty, tak já to přepošlu a myslím že by to konktrétně pro lidi co se tím zabejvaj/živěj nemusel bejt problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

švabach? To se dá natrénovat.

před 2548 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek