Ganymede

Existuje takova aplikace?

Treba mam na papire stare pismo 19. stoleti (ten styl) a nemohu ho rozlustit. Existuje (klidne placena) aplikace na mobil ci pc do ktere bych dala fotku a ono by to vykodovalo slova, ktere by tam mohli byt napsany?

Nejlepší odpověď
Arne1

Největší problém vidím v tom, že to staré písmo bylo psáno ručně. Pokud jsou to knihy které psali mniši v klášterech a které se nyní vystavují v muzejích, tak je ještě nějaká naděje že by to písmo mohlo jít automatizovaně číst. Ale pokud ti jde například o matriky nebo nějakou korespondenci, tak je to špatné – ani dnešní písmo psané rukou (tedy spíše hrabopis) neumíme prozatím strojově číst.

Další odpovědi
gecco

Zkusím definovat tvou potřebu (nepotřebuješ „luštit“ kód, ale číst text):

  1. čtení textu – OCR (software, který z „fotky“ přečte jednotlivé znaky a přiřadí je znakům dané abecedy)
  2. překlad – překladač (translator)

Obé existuje ve free i placené verzi – největší problém budeš mít se sehnáním fontu „starého písma“.

bolak

A proč to prostě nehodíš ofocený sem? Jsou tady lidi který to třeba přečtou, navíc já mám kontakt na někoho kdo se prohrabuje matrikama a sestavuje lidem rodokmeny, tak si myslím že kdybys sem hodila link, případně mi to poslala do pošty, tak já to přepošlu a myslím že by to konktrétně pro lidi co se tím zabejvaj/živěj nemusel bejt problém.

mzm

švabach? To se dá natrénovat.