Mousinek

Existuje střed vesmíru?

děkuji

Nejlepší odpověď
Tata

Jistě že existuje střed vesmíru. Tady bod z kterého vychází veškerý pohyb rozpínání vesmíru. Podle jedné z teorii vesmíru si stačí počkat, protože po určité době se vesmír přestane rozpínat a naopak se začne smršťovat spět do středu. Zde se hmota vesmíru začne zhutňovat. Vznikne obrovská černá díra, která do sebe nasaje veškerou hmotu vesmíru a stlačí jí do jediného atomu, který bude obsahovat hmotu celého vesmíru. Tento atom bude nestabilní a nastane nový velký třesk. Právě toto se odehraje ve středu vesmíru.

Další odpovědi
anonym

http://mfweb.wz­.cz/astronomi­e/11.htm

To samozřejmě není dogma,je to teorie.Ale určitý posun,vývoj nelze nevidět.
„Nedávno“ se upalovali lidé,kteří měli jiný názor,než většina.