Adam2

Existuje stát, ve kterém je legální klonovat lidi a ve kterém by mi prošlo, kdybych jiného člověka naklonoval?

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si článek o klonování lidí.

"Reprodukční klonování

"Klonování lidí formálně zakázalo přibližně 46 zemí I když je podporuje, představuje to méně než čtvrtinu všech zemí.

V lednu 2001 Spojené království povolilo vytvoření klonových embryí pro lékařský výzkum.Švédsko, Čína a Izrael také prohlásily, že nejsou proti vytváření klonových embryí pro výzkum. Ve Spojených státech, Německu a jinde existuje tlak ze strany biomedicínské a biotechnologické komunity, aby to také umožnil.

Mnoho zemí přijalo právní předpisy zakazující lidské reprodukční klonování, včetně Austrálie, Rakouska, Argentiny, Belgie, Brazílie, Kanady, České republiky, Kostariky, Dánska, Francie, Německa, Indie, Izraele, Itálie, Japonska, Litvy, Mexika, Nizozemska , Norsko, Peru, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Jihoafrická republika, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Trinidad a Tobago a Spojené království.

Mezinárodní organizace také pracovaly na zákazech reprodukčního klonování. Například v roce 1998 vydala Rada Evropy dodatek k Úmluvě o lidských právech a biomedicíně . Dodatkový protokol k Úmluvě o zákazu klonování lidských bytostí zakazuje „jakýkoli zásah usilující o vytvoření člověka geneticky identického s jinou lidskou bytostí, ať už živou nebo mrtvou.“

Zastánci lidského reprodukčního klonování doufají, že se to stane dříve, než bude zaveden globální zákaz, v očekávání, že opozice oslabí tváří v tvář falešným úspěchům. Odhady, kdy by se mohl lidský klon narodit, nejsou-li k jeho zabránění přijaty žádné kroky, sahají okamžitě do pěti nebo deseti let".

https://www.ge­neticsandsoci­ety .org/…

Když pod článkem kliknete na Ostatní země, dovíte se víc.

Další odpovědi
Kepler

Klonování lidí je ve všech zemích oficiálně zakázáno na státní úrovni. Nicméně teoreticky a technologicky mu nic nebrání. Je to etický problém a není vyloučeno, že se v budoucnu přístup změní.
https://cs.ru­arrijoseph.com/o­brazovanie/89729-vozmozhnoe-klonirovanie-lyudey-v-buduschem-eticheskie-i-nravstvennye-aspekty.html

zjentek

Nesmíš. Klonovat lidi je nerozum, protože lidí je už tak jako .raček. A když, tak snad k jídlu. Třeba podniky, kde později můžeš za penízek zbaštit svoji babičku apod. Konzum, jako každý druhý.

ivzez

V době, kdy je problém zveřejnit něčí fotku, adresu
nebo telefon, byste chtěl někoho naklonovat?

I kdyby to nebylo zakázáno, mohl byste podle mne
naklonovat snad jenom sám sebe.

Kelt

A co kdyby někdo naklonoval tebe. To by se ti líbilo? No určitě by tě nikdo nestíhal.