Rokio

Existuje speciální pojištění proti zbavení svéprávnosti?

Představuji si to tak, že budu dávat pojišťovně třeba 1.000 Kč měsíčně a díky tomu už nikdy nebude hrozit, že bych byl zbaven či omezen způsobilosti k právním úkonům.

Co myslíte, že by řekl na tento nápad můj psychiatr?

Nejlepší odpověď
Gestas

Podle NOZ není možné člověka zbavit svéprávnosti, lze ji jen omezit.

Další odpovědi
ivzez

Rokio,
vzhledem k tomu, že nikoho nelze zbavit svéprávnosti,
by taková pojistka byla (víš na co, že?).

Ale navrhni to pojišťovnám, pro ty by to mohl být dobrý byznys.

Tvůj psychiatr?
Možná by navrhnul určité omezení tvé svéprávnosti.

Dochy

Žádná pojistka Ti nezaručí že se Ti nějaká příhoda vyhne. Pojistka Ti jen zmírní následky tím že Ti v případě pojistné události přijdou nějaké prachy.

anonym

Pokud by pojišťovny chtěly začít takovou pojistku nabízet, stejně by němohly samotný akt omezení svéprávnosti ničím ovlivnit. Nemají na to pravomoc. Mohly by jen příbuzným v případě že k omezení svéprávnosti dojde vyplatit nějaké domluvené pojistné plnění. Podobně jako v případě životní pojistky, tam vás přece také pojišťovna neochrání před smrtí, jen pozůstalým vyplatí pojistné plnění.

Drap

Podobnou pojistku, pokud je mi známo, tak žádná pojišťovna neuzavírá.