Existuje soutěž v papírových vlaštovkách?

Nejlepší odpověď
annas

Na papír formátu A4 můžete nejen psát zápisy z přednášky, popřípadě tahák, ale také si ho složit jako vlaštovku a dostat se třeba až na mistrovství světa. I papírové vlaštovky totiž mají svůj šampionát.

Na olomoucké univerzitě létaly papírové vlaštovky. Přoběhla tam totiž kvalifikace na mistrovství světa v této neobvyklé disciplíně.

Kvalifikačních kol světového šampionátu se zúčastnili studenti z pětaosmdesáti zemí. V Česku se do akce zapojilo deset univerzitních měst. Se skládáním vlaštovek má skoro každý své zkušenosti a někteří možná kvůli nim i inkasovali poznámku do žákovské knížky.

--
Hodnotí se největší vzdálenost. Oficiální světový rekord drží Američan Stehen Krieger s 63 metry a 19 centimetry. V nejdelší době letu je přeborníkem Japonec Takuo Toda s bezmála 28 vteřinami. A nejkreativnější je akrobacie, fantazii konstruktérovi modelu se v ní meze nekladou.

Více v odkazu.

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/clo­vek/_zprava/i-s-papirovou-vlastovkou-lze-soutezit-o-titul-mistra-sveta--1034799

Další odpovědi
zjentek

no jasan:
https://www.go­ogle.cz/search?q=pa­per+plane+com­petition&clien­t=firefox-a&hs=b3x&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=LjQPU­ufFGsyFtQaBwID­QBg&ved=0CD4QsAQ&biw=128­0&bih=931