Rokio

Existuje slovo stotisícionář, nebo se jedná o nesmysl?

Slovo stotisícionář podle mě označuje člověka, který má finanční majetek alespoň hodnotě 100.000 jakékoliv měny a má méně než milión dané měny.

Může být například český stotisícionář, dolarový stotisícionář, jenový stotisícionář atd.

Myslíte si, že by se mohlo užívat v řeči toto slovo, nebo je to patvar?

Nejlepší odpověď
Drap

Považuji to za patvar. Vymyslel jsi to dobře, ale čeština je natolik bohatý jazyk, že takové slovo nepotřebuje. K čemu by to bylo. Přece neříkáme o nikom že je dvacetionář, padesátionář popřípadě stocionář.

Další odpovědi
Kelt

Teoreticky můžeš vytvořit podstatné jméno na libovolné číslo, prakticky by se to asi neujalo.

Dochy

Internetové bankovnictví (mbank) mi hlásí něco jako "Váš majetek

  • 413 754,76 CZK"

Jak bys mně nazval?

marci1

Slovo stotisícina existuje, ale stotisícionář mi připadá spíše jako patvar. 🙂
https://www.pra­vidla.cz/pravo­pis/21453-stotisicina.html