Usoman

Existuje seznam, kde jsou vypsané všechny země světa, u nichž je napsaný počet trvale žijících Čechů?

Na netu lze nalézt jen země, kde je česká migrace nejintenzivnější. Mě by ovšem zajímal celý svět. Bohužel, nikde jsem nic takového nenašel. Velice by mě zajímalo, jak je na tom Karibik. Kde žije nejvíc Čechů, kde nejmíň a kolik.

Odpovědi
Edison

Ne. K čemu by to bylo? Musel by sis vyžádat čísla od VŠECH zemí z evidence obyvatel a takový seznam si sestavit sám. A ještě… ptáš se na národnost, nebo občanství? Z otázky to není zřejmé, respektive je, ale v případě národnosti to bude ještě složitější, než u občanství.

Pepa25

Odkazy na pár států jsou tady: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Czech_dias­pora