honza19hk

existuje řidičák na tank??

narazil jsem na jedno video,kde němci jedou s tankem po dálnici(měl gumové špalky na pásech) a tak si říkám když ho lapnou poldové jestli jim ukáže řidičák na tank?
viz: http://www.you­tube.com/watch?v=q-93IwzE3hw
Doplňuji:
Já mám C-E a že by v tom byl i tank to slyším poprvé a to s ním jezdím.

Nejlepší odpověď
Fienir

Stačí řidičský průkaz skupiny C.

Další odpovědi
anonym

nevím jak dnes, ale řekl bych normálně řidičák sk. C, kdysi to na vojně stačilo, výhoda kurz s tankem na vojně.

anonym

Nevím jak je to nyní, ale normálně za komunistů byl řidičák na pásová vozidla, čili bagr, buldozer.No a kdo to měl, tak mohl jezdit i s tankem.

baghira

Myslím, že stejně jako na různé jiné těžké stavební a podobné stroje – takže průkaz strojníka.

kropitko

nevím jak dnes, ale dřív tuším musel mít řidič tanku řidičské oprávnění pro bojová vozidla, dnes myslím postačí C a školení na bojová vozidla.