Kelt

Existuje rekord v reakci u člověka?

V atletice se určí vítěz podle změřeného času a nejlepší je vítěz? Je možné nějak určit hranici například běhu na 100 m, je možné, aby člověk se dostal třeba pod 7 s atd. Například u karate nebo podobných sportů, stejně tak řidiči, musí reagovat a má určitý čas, ten reakční čas je 0,1 s, což je někdy dlouhá doba. Vše se dá ale natrénovat, pak se činnost zautomatizuje. Ale příklad z hudby. Když hraje hudebník presto , bubeník dělá virbl, kytarista tremolo, další trylek a pod, tak i když jde o určitý hudební efekt, přesto existuje určitý časový interval mezi oběma zvyky, ale nám se zdá, že splývají. Posluchač slyší melodii, ale prsty se pohybují sice rychle, ale ta rychlost se dá změřit. Sstejně tak ve stepu. Existuje zde nějaká mez, za kterou se nedá jít? Například při trylku zahraje 30 tonů za 1 s, třeba, ale 40 je nemožné dosáhnout.
Děkuji za odpověď

Odpovědi
led

Hudba, i zvuk, majú svoje pravidlá, svoje zákonitosti. V hudbe nejde o športový výkon hudobníka, ide o umenie, o samotný súzvuk tónov, melódiu. Zbytočne by hudobník urýchľoval svoje prsty, keď výsledná melódia by už poslucháčovi neznela.