fanynek

Existuje redukce na rs 232 propojovací křížený kabel?Na satelitu mám rs 232 samce 9 pinů a na NTB rs 232 samici 15 pinů

Kabel je na aktualizaci firmware do satelitu

Odpovědi
Arne1

To co uvádíte je nějaké podivné.
Konektory na RS232 bývají buď 9 pinů, nebo velké provedení 25 pinů. Dají se koupit kabely, které mají na jedné straně 9 pinů a na druhé 25 pinů, ne vždy je lale takový kabel zapojen jak je zapotřebí, pak je zapotřebí jej vyrobit – potřebné konektry má na skladě GM (a podobné obchody).
Konektory „samice 15 pinů“ znám jen pro videovýstup VGA. Nakonec, RS232 na notebooku jsem viděl naposledy před mnoha lety, dnes se používají pouze redukce na USB.

autacek

To na tom NTB bude spíš výstup VGA pro monitor.

Obávám se, že při těchto základních neznalostech není dobré se do aktualizace firmware vůvec pouštět, neb by to mohlo vést ke zničení upgradované věci. Ostatně dnešní výrobky jsou schopny si data tahat buď přímo ze sítě, nebo z flashky a zásah přes sériovou komunikaci je až to poslední nejkrizovější řešení, ke které se uchýlí odborný technik.

fanynek

Určitě máte pravdu,do ničeho se pouštět nebudu,stejně nevím jak.U satelitu je klasika RS 232–9 pinů-samec,no a NTB má značku ASUS X553MA-BING-SX404B a mě přijde,že tam je samice 15 pinu vždy pět nad sebou.No,ale když je to,složitý,tak to nebudeme řešit.V každém případě díky za vysvětlení.