Alesh

Existuje rčení ve smyslu něco zveličovat, ale v pozitivním smyslu?

Něco jako dělat z komára velblouda, ale to je myšleno negativně např. u nějakého problému. Mně jde ale o rčení ve smyslu, ze třeba někdo udělá nějakou drobnou práci a pak se vychválí úplně do nebes, jak kdyby udělal bůhvíco a přitom to tak není.
Doplňuji:
Jo, v podstatě nasazuje růžové brýle, staví ty vzdušné zámky či spíš potěmkinovy vesnice.

Nejlepší odpověď
annas

Za málo peněz hodně muziky.
Láska hory přenáší.
Ve víně je pravda.
Blažení, kdož mají.
Co je doma, to se počítá.

Doplňuji:
Neřekla bych, že Potěmkinovy vesnice jsou tpříliš kladné. Jde o něco předstíraného, zdánlivého, vytvořeného jen pro efekt, předstírání, klamán, o podvod.

Další odpovědi
Berušinka

No, jestli někdo udělá něco drobného a pak se vychválí do nebes, jak říkáš – tak to, podle mě, pozitivní není … napadá mě jen … důležitej jak díra do prde*e =D

Děda Louda

Dá se třeba koukat růžovými brýlemi, stavět vzdušné zámky, vymámit z jalové krávy tele, malovat si věci růžovými barvami…

Mad

Chytrej jak delfín.

dědapetr

Dej žebrákovi koně a je hned z něho velký pán.
Každá liška svůj ocas chválí.
Pýcha peklem dýchá.
Zlaté slovo které zůstane v ústech.

iceT

Nic se nejí tak horké,jak se uvaří?