Existuje psí nebe?

Je to zavádějící otázka, ale mám k tomu svůj důvod a docela by mě to zajímalo.

Říká se, že zvířata nemají svoji duši. Myslím si, že někteří inteligentni tvorové určitě ano.

Edit: Mam zkusenosti s nadprirozenymi jevy. Je mi jedno zda tomu nekdo nebude verit. Je to ma zkusenost, kterou mi nikdo nevezme. Proto toto tema.

Nejlepší odpověď
annas

Co myslíte, existuje lidské nebe pro všechny lidi? Snad jen pro věřící, kteří nejsou hřííníky.

Psí a kočičí nebe se používá jako nadsázka.
Ale pokud vám to pomůže zmírnit smutek nad ztrátou pejska, tak si přečtěte
povídání od Caletkové Darji.

"Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si náši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.

Tam pejsek zase omládne,může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové. atd. "

http://www.kra­tandafido.estran­ky.cz/clanky/psi-nebe/

Další odpovědi
anonym

Chceš realistickou odpověď, nebo pohádkovou ? 🙂

Realistická: Ne, protože je to výmysl.

Pohádková: Kupodivu říká také NE 🙂 Křesťanští pohádkáři totiž neuznávají mnohokrát prokázanou evoluční teorii, takže považují člověka za cosi výjimečného a nadřazeného všem ostatním tvorům. V zásadě tvrdí, že žádné zvíře do nebe nepůjde, nebe je jen pro vyvolený lidský druh, který jejich bůžek stvořil ke svému obrazu 😁

Existuje ale nepochybně i jiná pohádková odpověď, stačí hledat u jiných náboženství (třeba pastafariánství), kterých si lidé dokázaly navymýšlet bezpočet, a tam vám třeba budou tvrdit i opak.

dubraro

Ano. Je za duhovým mostem.

Jako Vůbec

Existuje jedno „Nebe“ (kazdy at si to nazyva podle sveho) a tam se setkaji vsichni mazlicci se svymi pany.
Tehle myslence verim,protoze me neuveritelne bavi predstava,jak mou zenu zavali ta jeji miliarda kocek :D

ivzez

Neexistuje ani psí peklo, protože psi nehřeší.
Hřeší maximálně jejich pánové, ovšem za ty
pejskové neodpovídají.

Ale vážně: Neexistuje. Jak by mohlo něco, co neexistuje
pro lidi, zvířata, rosltiny, nerosty, existovat jen pro psy?

Morx

Vezmeme-li to striktně podle Bible: V Bibli se píše, že zvířata i lidé jsou duše. (4. Mojžíšova 31:28) Když byl stvořen první člověk Adam, nedostal duši, ale podle Bible „se stal živou duší“. (1. Mojžíšova 2:7) Duše je tvořena „prachem zemské půdy“ a „dechem života“.
Duše může ovšem zemřít (3. Mojžíšova 21:11; Ezekiel 18:20) Zvířata i lidé se po smrti „vracejí do prachu“. (Kazatel 3:19, 20)
Dále se ale hovoří o tom, že jen lidská duše je schopná věčného života atd. Toto se ale váže k době dávné, kdy Bible vznikla a na to je třeba myslet. Život se vyvíjí, ale kniha ne.
V Bibli zároveň stojí: „tvorstvu zůstává naděje, že i ono bude vysvobozeno z porušení a dosáhne svobody ve slávě Božích dětí“ (sv.Pavel 8.kap. z Listu Římanů) a zároveň se jasně v knize Zjevení, o novém nebi a nové zemi, kde i příroda bude mít účast na vzkříšení.
Tedy do budoucna Bible dává prostor, aby se zvířata do nebe dostala, neboť každé zvíře JE živou duší a zároveň Bible možnost vysvobození predikuje celému tvorstvu, byť ne hned v „1.fázi“

Od té doby uplynulo mnoho let a stejně jako lidé se vyvinuli, i psi (a další zvířata) a jejich vazba na člověka se vyvinuli. Patrně první pes (dle toho co víme) se dostal do nebe roku 1327 – lze předpokládat, že tím otevřel cestu k věčnému životu dalším psům, nebo zvířatům obecně. Šlo o psa, který zachránil život svatého Rocha z Montpellieru (čím více si zasloužit pobyt v nebi, než záchranou svatého) a následně se stal jeho životním souputníkem. Svatý Roch jej nazýval svým „bratrem“ a podle legendy po smrti odmítl vstoupit do nebe bez něj a bůh se uvolil je přijmout do nebe oba.
I na historických vyobrazeních sv. Rocha v nebi jej v nebi jeho pes doprovází.

Tedy můj názor je, že v současné době z hlediska víry můžeme s klidem tvrdit, že zvířata (minimálně psi) se mohou (ale asi nemusí) dostat do nebe, spolu se svými pány.