Mira Son

Existuje program pro notebook s Windows, který pořídí fotku při špatně zadaném hesle?

Odpovědi
Zbynas

Pokud myslíš zadání hesla do přihlášení uživatele, tak asi těžko, protože v tuto chvíli před nalogováním nemůže běžet žádný uživatelský program.

setapouch

Nevím o tom, že by taková aplikace existovala, ale není to technický problém. Po spuštění systému nabíhají Windows služby, které vykonávají činnost bez ohledu na přihlášeného uživatele. Tou činností může být téměř cokoli, od např. přijímání zpráv ze sítě (např. DHCP klient), přes např. skenování souborového systému a paměti (antivir), až po aplikace, které mají oprávnění interakce s plochou.

V tomto případě jsou dvě možnosti: připojit se k procesu winlogon a odchytávat jeho události, nebo (což je čistší, ale méně spolehlivá metoda) odchytávat v event logu události neúspěšného interaktivního přihlášení (event ID 4625, event type 2).

Jinými slovy, pokud by byla potřeba, je možnost takovou aplikaci vytvořit.

setapouch

Zbynas: tezko? A co Windows sluzby? ;)

Zbynas

Však píšu, systém naběhne jako takový – drivery apod., ale jednotlivé programy spouští systém až v uživatelském rozhraní, které před nalogováním ještě není spuštěno.

setapouch

A co je podle tebe Windows služba? Je to EXE soubor jako každý jiný, pouze má v PE hlavičce informaci, že lze spustit jako služba.

arygnoc

Příspěvek smazán administrátorem.

setapouch

Tvé nevhodné chování jsem nahlásil.