Existuje program, který mě naučí programovat v HTML?

Chtěla bych se tento „programovací jazyk“ naučit, existuje program, který mě to naučí? Znáte takový?

Nejlepší odpověď
Alesh

Program pro výuku neznám, ale znám jedny stránky, kde se o HTML dozvíš víc než dost. Pro pochopení základů, zcela postačující.

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/

Další odpovědi
arygnoc

vrelo doporučujem http://www.jak­psatweb.cz/
naučí vás základom html, potom už budete sama pátrať po vychytávkach.

samotný jazyk html ale k tvorbe stránok v podstate nestačí (technicky vzaté stačí, ale nie je to to pravé orechové), je potrebné sa venovať i css, javascriptu či iným scriptovacím jazykom.
ale to pochopíte po zoznámení sa so základnými funkciami html, keď vánm prestanú vyhovovať (rôzne efekty, menu, funkcie a pod.)

a k tomu:

podstatné je vedieť, AKÉ stránky chcete vytvoriť – html je vhodný na „programovanie“ statických stránok (nemenia sa, sú urobené „natvrdo“).

pre dynamické stránky (s meniacim sa obsahom) je vhodnejší nejaký scriptovací jazyk, minimálne javascript [nedoporučujem] či php, net, …).

ale:

skutočne, skôr ako pristúpite k učeniu sa scriptovacích jazykov, je dôležité poznať html, aby ste vedeli, čo a ako vlastne funguje – a až pri neschopnosti jazyka niečo urobiť (napr. niektoré jednoduché animácie) – začnite pátrať po scriptoch (web je plný hotových scriptov k voľnému použitiu), ktoré spravia stránky tým pravým.

takže – hlavu hore a začnite na http://www.jak­psatweb.cz/

😉

Emefej

Takový program neznám.

ivzez

Neexistuje, alespoň o takovém programu nevím.

Značkovací (nikoliv programovací) jazyk HTML se musíš naučit sama.
Webové stránky se kódují v jazyce HTML.
[Ke značkovacímu jazyku doporučuji ještě minimálně CSS.]

Programování a programovací jazyky jsou něco jiného.

Michálek1245

Pouze praxe. Na druhou stranu HTML není zase tak těžké se naučit. A dneska je to hlavně už „skoro“ a to berte, prosím, skutečně s velkými uvozovkami, mrtvý jazyk. Třeba Preston IT dělají web development na webu https://preston-it.cz/web-development/ a kromě HTML dělají i spoustu dalších jazyků. 😉 Ale to už ti pověděli kolegové přede mnou. 😉