zjentek

Existuje pro pití výraz stejnýho významu, jako má u jídla obžerství?

Doplňuji:
mělo to bejt ve vědě- jazyky, omlouvám se
..takže opilství neplatí pro nealko?

Nejlepší odpověď
anonym

Opilství – jen se časem jeho význam zúžil na konzumaci alkoholických nápojů.
___
Obecně pak nestřídmost v …

Další odpovědi
da ny

Asi je to „jen“ nadměrné pití 🙂
To může být velmi nebezpečné a horší než dehydratace. S příliš velkým množstvím vody přichází problémy, se kterými se tělo neumí vyrovnat. Nadměrně se zatěžují a ničí ledviny, cévní systém, může dojít k otokům mozku.
http://www.da­ma.cz/zdravi/nad­merne-piti-zpusobuje-vodni-intoxikaci-a-muze-i-zabit-9364

Čili všeho s mírou :) = i zde méně znamená více :)
Obecně stačí 1,5 – 2 l (tělo umí iúsporně hospodařit), v závislosti na zátěži a celkových životních podmínkách.
Polydipsie je nadměrná žízeň provázející některá onemocnění (cukrovka, psychická atp.).

marci1

Ne. Nestřídmost, též obžerství, se vztahuje k přílišnému požívání nápojů i potravin.

Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sed­m_hlavn%C3%AD­ch_h%C5%99%C3%AD­ch%C5%AF

suaeda

Ono je pravda všeho moc škodí – tak jak zde uvádí většina. Včetně nadměrné konzumace nápojů nejen alkoholických. Dříve jsem brigádničil jako študák na noční v pekárně. U pecí bylo horko jako v pekle, kolem 50°C. Nejdříve jsem do sebe lil litry různé sladké limonády po kterých byla ještě větší žízeň. Postupně jsem přešel na velký litrový hrnec hořkého černého čaje, který byl stále vlažný a ten jsem za směnu postupně vypil. Přestal jsem mít neustálou žízeň, a ani jsem se tolik nepotil. Doma jsem si potom v klidu načal jednu desítku, čímž jsem doplnil zbytek tekutin a šel se vyspat.

anonym

Nápoje

no107064

vejpitek
Doplňuji:
bumbálek, degustátor nápojů

alexandra

Asi ne,protože pít se může,pokud nemyslíte chlast,to je potom ožralství. Ale normální pití ve větší míře asi nevadí,pokud zase nepijete moc sladkého,to se potom tloustne.To je ale jenom můj názor.Možná to nějaký název má.

dudu

Notorik – je ten kdo opakovaně podléhá nutkání nebo pokušení, obv. k nějakému zlozvyku