bolak

Existuje přístroj, na kterém bych mohl vyzkoušet jakoukoliv baterii do mobilu, jestli je funkční?

Bez toho aniž bych musel vlastnit mobil kompatibilní s touto baterií? Jestli je funkční, jestli se třeba nevybíjí rychleji než by měla, jestli má uváděnou kapacitu, atp..

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – potřeboval bys zátěžový wattmetr a odporový můstek…
😉
Tím proměříš parametry, které baterie má a srovnáš s těmi, které by mít měla (kapacita, vnitřní odpor, samovybíjení) – ale ty testy nebudou ihned, zaberou minimálně pár ´desítek minut´.

Další odpovědi
led

Stačí akýkoľvek multimeter s pridanou záťažou (viď pokračovanie) , či obyčajnú objímku so žiarovkou aspoň na 6V (bicyklová), pripojiť na nabitú batériu, ak rýchlo poklesne svietivosť, batéria je kapacitne slabá.