bolak

Existuje přístroj, díky kterýmu bych si mohl doma spalovat odpadky na popel aniž bych měl komín?

Takový jako uzavřený kamínka bez komína, který by nějakým způsobem uskladňovaly ten kouř, do nějakejch kostek nebo nádob, který by se třeba dalo vypustit venku? Prostě aby člověk nemusel chodit každou chvíli s odpadkama a mohl spalovat odpadky i v paneláku.
Doplňuji:
Já myslím, že ten kouř že by mohl zachytávat třeba nějakej filtr, a uzavírat ho do nějaký pěny nebo tak něco, aby se prostě nevyhazovaly odpadky ale jenom popel, to by nešlo?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kdyby taková technologie existovala, proč by měly spalovny komíny? Na něčem podobném udajně pracoval Cimrman, ale nějak se to ztratilo.

Další odpovědi
Emefej

Pořiď si nějaký anihilátor. Je to zcela bezodpadová technologie.

Dochy

To by nešlo. Primárně je kouř plyn CO2 s dalšími nečistotami (saze – nespálený uhlík, dehet – nespálené či částečně spálené uhlovodíky, popílek – dále nespalitelné pevné produkty) odfiltrovat můžeš velkou část těch nečistot (nikoli všechny) za poměrně značných nákladů a s pomocí rozměrného zařízení, které do bytu nedáš. pořád zbude CO2 a další plyny, které je třeba dostat z bytu ven.

Na saze, popílek apod. by možná mohl fungovat výrový odlučovač. Ale je to rozměrné a pravděpodobně nerealizovatelné s přirozeným tahem komína – musel by tam být ventilátor.

jáára

normálně v kamnech. komín nepotřebuješ. jen asi trošku víc větrat

mosoj

Nejlépe se spaluje plast a guma. To uděláš sousedům a životnímu prostředí „velkou radost“.