setapouch

Existuje převodník dřívějších cen na dnešní?

Zadám rok, např. 1980, tehdejší výši, třeba 10 000 a kód měny (ideálně CZK a/nebo USD) a dostanu, kolik by to dělalo dnes.
Pokud existuje, kde jej naleznu?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102668190­72-vypravej/ve-stopach-doby/kalkulacka/

Další odpovědi
Conchus

Tak jednoduché, jak napsal „Nazdar Bazar“ to zase není. Řada průmyslových produktů zaznamenala silný pokles cen, ale služby relativně stále a stále zdražují (již od starého Říma). Také význam průměrného platu byl dříve a nyní rozdílný. Teď je velké rozpětí platů a průměr je jen mystifikace.

setapouch

Nazdar Bazar: nebýt to až od roku 1964, byla by nominace. Ale i tak dík. Uvidíme, jestli se neozve ještě někdo.

zzzzz

Pecka:-) černobílá telka 57tisíc a rádio 17 no masakr:-DDD