Existuje předpis, kolik musí být parkovacích míst pro tělesně postižené např. u OC atd?

Počet parkovacích míst pro TP se mi zdá zbytečně moc. Nikdy jsem neviděl, že by byla místa obsazena ani z desetiny, například u obchodních center. Nakonec, když tam někdo stojí, tak ani není TP, spíš jinak postižený (leností)

Nejlepší odpověď
cukrar

Ano, jsou na to předpisy.
Dle velikosti plochy pro auta. Když jset kontrolovat obsazenost plochy, to bylo večer, nebo když je obchoďák přeplněn před svátky?
Jsou místa, kde je málo plochy pro ZTP, páč to sleduji. Někde je jich stále dost volných.