Josef Uher

Existuje právní nárok na odstranění libovolného obsahu, který jste vytvořili na internetu?

Pokud někde vytvoříte třeba příspěvek, obrázek, nebo jakýkoliv souhrn dat. Může tvůrce tohoto obsahu nárokovat jeho smazání? Respektive i za předpokladu, že by se nejednalo o autorsky chráněné dílo?

Odpovědi
Drap

Ne, právní nárok neni

led

Rovnako ako slovo vyrieknuté pred ľuďmi na verejnosti.
Môžte nútiť ľudí, aby mlčali, čo vidia, čo počujú, ale vyrieknuté slová „cisár je nahý“ (H.CH.Andersen Cisárové nové šaty) sa aj tak šíria nezastaviteľne po svete. Nejestvuje sila, ktorá by ich zastavila. Podobne je to aj na internete.

Nemôžte zakázať skutok, ktorý sa stal, môžte len zakázať o ňom hovoriť, písať, ale nemôžte zakázať pamäti, aby si pamätala.

anonym

dřív to bylo tak že třeba facebook se stával majitelem veškerého obsahu který jste tam publikoval, nevím zda to stále platí, s GDPR se toho možná dost změnilo. Sám jsem zvědav na odpovědi.

anonym

ačkoliv GDPR řeší jen osobní údaje ne autorství obsahu/fotografie, takže se možná nezměnilo nic :)