ahold

Existuje pouze tzv. pracovní notebook?

Během asi 1,5 roku dokázal vnuk zacházením totálně zničit nový notebook.
Existuje takový, který by mohl používat pouze pro školní práce. Myslím tím, že si na něm nemůže hrát, ale jenom internet, poznámky, zápisy atd.

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows Vista a novější mají tzv. Rodičovskou kontrolu v Ovládacích panelech nebo lze doinstalovat vylepšené Windows Live Zabezpečení rodiny. Skrz to to lze všechno nastavit, můžete mu například zakázat hraní her, návštěvu určitých stránek apod.
A nemusíte tam trpět nějakou Linuxovou distribuci, která není pořádně vyladěná a na které řadu známých aplikací nerozjedete.
Doplňuji:
Stačí prostě vnukovi vytvořit omezený účet – opět v Ovládacích panelech, ideálně mu nastavit účet s oprávněním hosta – velmi omezený účet a nastavit rodičovskou kontrolu a je to. Takto jednoduše mám nastavené počítače v jedné malé knihovně, kterou spravuji a osvědčilo se to, funguje to.

Jinak Chromebook je blbost kupovat, samotný Chrome OS je nevyladěný, je to takový balast. Vyhozené peníze.

Další odpovědi
jpau

Nainstaluj mu tam Linux, odeber flash, podporu javy a seber mu roota (idealně ještě nějakého light window managera – třeba LXDE). Pak si neškrtne 😁

Samozřejmě jde o to, co si představuješ pod pojmem totálně zničit. Zda-li se jedná o mechanické poškození nebo o nějaké poškození sw charakteru.

huxa

To bys ho musela stále hlídat a navíc mnohdy ani nelze prokázat, zda-li třeba facebook potřebuje ke škole nebo zrovna tam někoho šikanuje. Nicméně teď se dostal na trh Chromebook http://tech.ih­ned.cz/c1-58988150-chromebook-samsung-pocitac-podobny-macbooku-air-vybaveny-procesorem-z-mobilu , ovšem není normálně v dostání v klasických obchodech, proto by se musel objednat ze zahraničí či přes nějakou firmu.

Michal Kole

Ve škole jsou většinou aplikace pod Windows (výukové programy), takže ty by pro spouštění v Linuxu byl problém musel by se použít nějaký emulátor.

ahold

Všem vám děkuji za snahu poradit.
A Huxo – máš pravdu. Pořád bych ho musela hlídat.
Tak že nejlepší a jednoduché řešení se nabízí: Koupí si nový za svoje a určitě se k němu bude jinak chovat.

jpau

Chromebook jsme dostali v práci na hraní (byl to takový user feedback pro Google) a jeden kolega ho vcelku jednoduše zlomil, nahrál si tam Ubuntu (včetně rootovských práv, které si nechal pro sebe) a zanechal to tak s poznámkou, že je to na hovno a mizerně zabezpečené 🙂.