Rokio

Existuje pojištění před psychiatrickou léčbou?

Pokud by někdo ne svojí vinou (nebo alespoň nedbalostně) skončil na psychiatrii, tak by dostával doživotní rentu na důstojný život. Existuje něco takového? Bylo by super, kdyby se tohle pojištění zavedlo?

Já osobně bych klidně platil 1.000 Kč měsíčně, aby mě pojistka chránila před psychinou.

Nejlepší odpověď
Filip84

Podívej se, pokud nejde o zákonnou odpovědnost z provozu motorového vozidla, nebo například veřejné zdravotní pojištění, tak jsou pojistné podmínky, v zásadě, věcí volné disposice smluvních stran.

Pokud nejde o rvačku, opilost, nebo něco podobného, tak pacient končí u lékaře vždycky „ne svojí vinou“. Tohle se neposuzuje, to je to samé, jako bys neplatil léčbu obesním, protože žerou, nebo kuřákům, protože kouří. Takhle to nefunguje.

Ale jsi-li pacient s hlavou, což jsi, tak je málo pravděpodobné, že bude mít pojišťovna zájem Tě pojistit na problémy s hlavou, a když už Tě pojistí, tak ta pojistka bude tak drahá, že se to nevyplatí.

Ale pošli emaily, poptej se. Tady Ti na to nikdo neodpoví.

Další odpovědi
Drap

Nikdo tě takto nepojistí. Opět jsi vymyslel nesmysl.

Dochy

Opět to samé. Psychiatrická léčba není za trest ani následek nějaké nedbalosti či omylu (obvykle… pokud tedy o léčbě nerozhoduje například lékař pod vlivem). Tudíž je blbost tvrdit něco jako „ne svoji vinou skončil na psychiatrii“. Tam skončíš, pokud je nutná léčba, nebo alespoň stabilizace stavu.