Altair-AC

Existuje oficiálně slovo amnéza?

V seriálu bylo řečeno slovo amnéza ,a já jelikož jsem nevěděl a stále nevím význam,tak jsem si jej vyhledal a nic mi to nenašlo.Jen mě to několikrát hodilo na slovo anamnéza.Jak to je ? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Existuje slovo amnézie.
Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích. Více v odkazu: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Amn%C3%A9zie

Další odpovědi
quentos

Kromě amnézie existuje anamnéza. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Anamn%C3%A9za Ale amnéza určitě ne.

aliendrone

Slyším to poprvé, předpokládám že jde o další perlu našeho „světově proslulého dabingu“. (kdeže ty časy jsou) :( :( :(

Domnívám se, že už jen čekáme na chvíli, kdy bude dabing na stejné „světové úrovni“, jako v osmdesátých na VHSkách, pamatujete lidi? ;)

ivzez

Neexistuje, jenom anamnéza.
Nebo amnézie.

Příště neuvádějte jenom samotné slovo,
uveďte alespoň celou větu, případně několik vět,
aby byl zřejmý kontext.