zdennyve

existuje odrůda brambor které nekvetou a přesto plodí?

Doplňuji:
možná jsem to špatně napsala,ale myslela jsem hlízy!

Nejlepší odpověď
www

Sice jsi to skutečně napsala špatně, ale jsou odrůdy, které se sklízejí (hlízy) ještě před kvetením.
Aby mohly vytvořit plod, musí vykvést všechny.

Další odpovědi
badisko

no jeje ..ja uz nevidel kvest brambor ani nepamatuji …:D chodim do tesca…

arygnoc

hľuza zemiaka nie je jeho plod.
ten vzniká práve opelením kvetov a dozretím. Plody so bobule 2 – 4 cm veľké, ktoré obsahujú biele semená.
Doplňuji:
http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=ze­miak

arygnoc

neviem o zemiakoch, ktoré by nekvitli.
práve kvet je (odkvitnutie) je znakom i narastenie a „zrelosti“ hľuzy, zemiaky sa zbierajú práve po odkvitnutí (ranné), po dozretí plodov (neskoré).

arygnoc

po odkvitnutí sa doporučuje zemiaky už nezalievať, resp. zalievať málo.

zdennyve

všem okolo brambory už kvetou a moje nic! a to mám koupené sadbové brambory! od odborníků!

arygnoc

záleží na odrode, niektoré kvitnú neskôr.