Avatar uživatele
Kepler

Existuje „nerez“ nádobí nepoužitelné pro indukci? Jak ho poznám?

Já mám všechno nerez nádobí i nože feromagnetické, tedy použitelné. S výjimkou jednoho podezřele lehkého kousku, na kterém magnet fakt nedrží. Je krásně lesklý jako nerez, vpadá jako nerez, ale může to být taky eloxovaný hliník. O tom ale pochybuju, není náchylný ke zdeformování.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 2137 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zda se nádobí hodí pro indukci, můžete si vyzkoušet.

"Jak poznat indukční nádobí?

"Indukční nádobí musí mít feromagnetické dno. Zda je nádobí opravdu na indukci, můžeme poznat jednoduchým testem – přiložíme magnet na dno nádobí. Pokud magnet bude na dně nádobí držet, můžeme jej použít na indukční varné desce.

Symbol indukčního nádobí
Většina výrobců značí indukční nádobí zespodu nádoby grafickým symbolem cívky nebo také slovním značením induction. I naše nádobí na indukci je takto značeno."

https://www.zgas­tro.cz/conten­t/25-jak-poznat-indukcni-nadobi

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Tak to je záludná otázka – záleží na tom, CO je míněno termínem „nerez“. Pokud odmyslím antikorozní oceli, tak do toho může spadat i hliník. Hliníkové nádobí pro indukci se vyznačuje DOST tlustým dnem, především je ale rozhodující vyražená značka/symbol cívky nebo nápis „INDUCTION“. Také se dělá titanové indukční nádobí pokud vím. Naopak – to, že je nádobí magnetické ještě NEZARUČUJE vhodnost pro indukční vaření!!!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano existuje takové nádobí z nemagnetického nerezu. Vyskytuje se poměrně zřídka, ale i takové nádobí existuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Vhodné nádobí poznáš magnetem. Troufnu si tvrdit, že u nože jsou přednější naprosto jiné vlastnosti a feromagnecita je zde naprosto zbytečná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Co vím, tak indukčně se dá zahřát libovolný elektricky vodivý materiál. Problém je, že dostupné vařiče se pustí pouze pokud detekují feromagnetický materiál (železo). Jinak odmítají fungovat.

Pak: nerez kámoš zámečník poznává magnetem podle toho, že velmi slabě magnetuje. Na indukci nefunguje.

Hrnce na indukci jsou buď železné, nebo mají vícevrstvé dno, jehož aspoň jedna vrstva je železná. Na jedné hliníkové pánvičce mám třeba nalisované železné kolečko, které indukci stačí, aby se zapnula.

Tož tak.

Upravil/a: mzm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

annas: díky, o to mi šlo. Běžně do kšeftu s magnetem nechodím 🙂

před 2137 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

auťáček: ty nože jsem uvedl jen jako výrobek z nerezu s magnetickými vlastnostmi. Ohřívat je na indukci opravdu nehodlám.

před 2137 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek