Avatar uživatele
Pokročilý

existuje nějaký vzorec na lásku ? nebo má láska nějaký vzorec ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Říká se, že láska dokáže člověka úplně pomást a zamilovaní lidé se chovají jako blázni. V celém organizmu se uvolňuje řada hormonů, potíte se, rudnete, jste nervózní, roztřesení, zkrátka cítíte se podobně, jako při stresu. To, co probíhá v těle, je v podstatě chemický proces. Má dokonce i svůj vzorec - C8H11N.
http://prozeny.blesk.cz/…Pokud potkáte člověka, který je vám více než sympatický, v takzvaném limbickém systému mozku, zodpovědném za všechny emoce, se vzedme lavina biologicky aktivních látek a hormonů podobných přírodním opiátům.
V počáteční zamilovanosti přicházejí ke slovu sexuální hormony testosteron a estrogen.
Všechny podněty vyhodnocuje velký mozek. Ten přikáže hypotalamu (spodní část mezimozku, velká jako zrnko hrachu), aby vyslal pokyn do kůry nadledvinek. Tak se vyplaví norepinefrin, známý spíše jako adrenalin.
Zamilovaná mozek oznamují v pokročilejších fázích další hormony a příbuzné chemické látky - serotonin, dopamin, noradrenalin, prolaktinu, vasopressin a oxytocin.
Po akutní zamilovanosti vstoupí partneři do dalšího stadia, kde se uvolňují endorfiny. Ty působí jako morfium, protože utišují a konejší, přinášejí pocity míru a bezpečí. Takže obvyklé oslovení "moje srdíčko" byste vlastně měli změnit na "drahý hormone" nebo "milovaná nadledvinko"...
http://kiwajs.blog.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ani omylem.
Podobně jako např. hornina - třeba vezmete-li kus opuky, každý kus opuky má sice stejné složky, ale v jiném poměru. Stejně tak každá láska má jiné "složení", jiný "poměr složek", jejich podíl tudíž nelze vyjádřit vzorcem.


Avatar uživatele
Registrovaný

C43H66N12O12S2 Oxitocin
Doplňuji:
Obravuju Oxytocin ne Oxitocin


Avatar uživatele
Bronzový

První typ lásky je pro mnoho lidí jediný, jaký vůbec znají. Nazývám tuto lásku "láska jestliže". Tuto lásku můžeme přijímat nebo dávat, pokud jsou splněny určité požadavky. Musíš něco udělat, aby sis takovou lásku zasloužil. "Jestliže budeš hodné děťátko, tatínek tě bude mít rád." "Jestliže uspokojíš mé očekávání jako milenec..." "Jestliže vyhovíš mým představám..." "Jestliže se se mnou vyspíš..." - budu tě mít rád. Rodiče často učí své děti tomuto druhu lásky, když jim říkají: "Jestliže budeš mít dobré vysvědčení..., jestliže se budeš přátelit s těmi a těmi dětmi..., jestliže se budeš oblékat a chovat tak a tak..., budeme tě mít rádi." V tomto případě je láska nabízena výměnou za něco, co si druhá strana přeje. Motivace takové lásky je v podstatě sobecká. Jejím účelem je získat něco výměnou za lásku.

Druhým typem lásky (a myslím, že na základě tohoto typu lásky se vdává a žení nejvíce lidí) je láska, kterou nazývám "láska protože". Touto láskou je člověk milován pro něco, čím je, co má nebo dělá. Jinými slovy, tato láska vzniká na základě určitých hodnot nebo kvalit partnera. Tato láska vlastně říká: "Miluji tě, protože jsi hezká." "Miluji tě, protože jsi bohatý." "Miluji tě, protože mi poskytuješ bezpečí." "Miluji tě, protože jsi jiný než všichni ostatní, protože jsi oblíbený nebo slavný" apod. Možná znáte nějakou ženu, která miluje určitého muže, protože je to výborný sportovec. Na někoho jiného než na absolutní jedničku by se ani nepodívala. Je zamilována nikoli do něj, ale do jeho postavení a popularity.

Naštěstí však existuje ještě jiný druh lásky, láska zářivá a krásná. Přál bych každému, aby ji prožil. Je to láska bez podmínek. Tato láska vlastně říká: "Miluji tě, nehledě na to, jaký možná v jádru jsi. Budu tě milovat, ať se s tebou stane cokoli. Nemůžeš udělat nic, co by ohrozilo mou lásku. Miluji tě a tečka."


Avatar uživatele
Stříbrný

Podle Oxfordských vědců: C8H11N
http://kiwajs.blog.cz/…

Podle australských vědců:
http://www.google.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

tak znám jen jeden:,,Čím více miluješ, tím více i nenávidíš pak.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1384
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 939
Zlatý led 719
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.