Angi-Shy

Existuje nějaký výrobek pro lidi, kteří spí s příliš stisklými zuby?

člen rodiny při spánku strašně moc tiskne zuby a pak ho po probuzení hodně bolý. Existuje něco, třeba podobného tomu co maj boxeři v puse při boxu? Nebo cokoliv jiného co by zametilo tak silnému stisku v noci?

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka. " Dá se něco dělat se skřípáním zubů?„
Odpověď lékaře: "Dobrý den, stačí zajít k zubnímu lékaři, ten Vám dlahu zhotoví.“

Eixtuje dlaha, je v odkazu na fotografii. V stejném odkazu najdete i odpově´d zubního lékaře.
http://ona.id­nes.cz/zubni-poradna-mudr-kopeckeho-di5-/poradna.aspx?p=ko­pecky&t=745

Dlaha se používá i při přílišném zatínání zubů, bruxismu.
http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/29262-polovina-lidi-si-nici-zuby-ve-spanku

Další odpovědi
da ny

Jen doplním odpověď annas:
Prefabrikované výrobky na trhu nejsou. Musí být individuálně zhotoveny v zubní laboratoři zubním technikem, případně v ordinaci na modelu…
Zubní lékař zhotoví otisky, odlitím takových otisků vznikne pracovní model a model protiskusu (HČ+DČ). Na něm se zhotoví individuální dlaha, většinou z pryskyřice.