Avatar uživatele
nonnel

Existuje nějaký test, který přesně určí zda jste levák nebo pravák?

Já totiž mohu dělat nějaký úkon jak levou, tak pravou rukou. Lopatu nebo hokejku držím tak, že levou ruku mám níž nežli pravou, když ale sprásknu ruce, tak na vrchu mám levou ruku. To píši pro to, že na mně testovali jestli jsem levák nebo pravák. Píši pravou rukou, ale zatloukat hřebík mohu jak pravou tak levou. Co jsem vlastně zač?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? flodur, johana 56, Medulienka před 3907 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

dohodnite sa s niekým z rodiny, nech vám nečakane hodí tenisovú loptičku.
Ktorou rukou ju chytíte, tú preferujete.

Väčšina ľudí ale nie sú výhradne praváci alebo ľaváci, ku niektorýn úkonom (písanie, príbor, skrutkovač a pod.) používajú jednu ruku, k iným druhú.
Podobne je to i s nohami, môžete byť (ručný) ľavák a preferovať pravú nohu (napr. pri futbale).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

http://zena-in.cz/clanek/jste-pravak-nebo-levak/kategori­e/zdravi

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Medulienka

Tak takhle sama jsem pravák a tužkou píši pravou rukou, ale třeba na mobilním telefonu píši levou rukou. Průběžně posiluji obě ruce i když levá není tak dobrá – třeba si hážu jen tak papírek a i zkouším reakce. U tebe to může být podobný.
Doplňuji:
Nebo třeba něco dělám pravou rukou a když v ní začnu cítit únavu, tak alespoň na chvíli pokračuji tou levou rukou. Ale jak jsem už psala, tak třeba na mobilním telefonu se mi pravačkou píše hůře než levačkou, tak jde i o cvik a zvyk.

Upravil/a: Medulienka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Vepište odpověď…http://p­rolevaky.cz/in­dex.php?id=48

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BSmanka

Ahoj, test existuje, říká se mu test laterality a používají ho většinou psychologové v poradnách, aby zjistili zda už byl u dítěte dokončen vývoj laterality(tedy preference jedné nebo druhé strany). Většina lidí tento vývoj během prvního stupně základky dovrší a potom už má jasno. Je ale možné, že u tebe tomu bylo v tomto období něčím zabráněno(třeba ve škole automaticky psaním pravou apod) takže ses naučil do určité míry používat obě a kombinuješ to. Ber to jako svou výhodu, když si zlomíš jednu ruku, alespoň pak nebudeš nahraný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek