Kelt

Existuje nějaký strop, horní hranice?

Mění se doba, chceme více, být rychlejší. Vlaky, letadla se pohybují stále větší rychlostí, dostáváme se rychleji do určitých oblastí než dříve. Teoreticky je možné zvyšovat rychlost dopravních prostředků neomezeně, samozřejmě v rámci fyzikálních zákonů, stejně tak lze zdokonalovat počítače. Přesto se ptám, existuje nějaká mez, za kterou by se nemělo jít? A to z nejrůznějších důvodů – zdravotní a jiné.
Bylo by to sice pěkné dostat se za pár hodin do Ameriky nebo Japonska, ale představa, že bych při procházce potkal 90 % obyvatel z exotických zemí , je poněkud zvláštní. Jaký na to máte názor vy?

Odpovědi
zjentek

třeba u osobní potřeby peněz se mně zdá, tak tam lidé jaksi neví, co je dost ..takže žádnej strop zřejmě neexistuje ,)

huxa

Ano. Rychlost světla.

anonym

Víš vůbec o čem hovoříš/píšeš???
___
Teoreticky je možné zvyšovat rychlost dopravních prostředků neomezeně – nesmysl!!!
___
…„existuje nějaká mez, za kterou by se nemělo jít“… – proč NEMĚLO???
___
…„A to z nejrůznějších důvodů – zdravotní a jiné“… – tím chceš říct CO???
___
Mám názor ten, že moc chlastáš…
😛
Málo mluvíš… A ještě méně píšeš… A ještě méně se ´kontroluješ´…
___
Ale zkus mne usvědčit v omylu…
😛

lota

Myslím, že z hlediska lidských schopností řízení už jsme někde na hranici.Představte si situaci, že na dálnici všichni pojedou 300 – jde to? Myslím, že ne. U letadel jsme s rychlostí někde jinde, ale pořád to řídí jen člověk.