dust8

Existuje nějaký software či technika jak spustit černobílý film v barvách?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano.

  1. Barevné folie před TV (pro westerny se snad používal modrý pruh na oblohu a nějaký oranžový na ten prérijní písek Předpokládalo se že ten písek je pořád v té dolní třetině a obloha v horní třetině
  2. Kolorování filmu. Předpokládám, že v současné době s tím výrazně pomáhá SW, ale stejně to bude strašná piplačka. Dělá se jen u těch lepších/zajíma­vějších ČB filmů a i tak jen u některých. U jiných by to mohlo poškodit tu uměleckou hodnotu.

ad 1) tady to někdo nedávno prodával, bohužel ty obrázky už se nějak ztratily
https://aukro­.cz/televizni-barevna-folie-50-leta-rare-rare-rare-6942450014

Další odpovědi
Hlada

Kde nic není, ani čert nebere.

elkon

Zázraky neexistují.

Nassin

Taková možnost není, ale je možné z černobílého filmu udělat barevný.
Krásná ukázka je na https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Qm_J0kv8Z7U

Mc Merkurion

… flaška stoličný, jinej způsob neznám …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.