bolak

Existuje nějaký přístroj, který by informoval o otevření dveří?

Myslím když jedu třeba na dovolenou, tak že bych si ho dal zevnitř na dveře a vedle na zeď, bylo by to nějakým způsobem v kontaktu, přístroj bych po uzamčení dveří aktivoval, a v případě že by někdo vylomil zámek a otevřel dveře, tak by došlo k rozpojení kontaktu a mně by se třeba poslala na mobil SMS zpráva nebo tak něco? Abych prostě věděl že došlo ke vstupu do bytu.

gecco: já myslel že alarm je to jak to houká a vzbudí to celej barák, ale to já nechci, ani nechci nějakou hlídací agenturu která by mi tam něco za 20 tisíc nainstalovala a pak bych jim musel platit stovky nebo tisíce měsíčně plus falešný výjezdy, když to omylem zapomenu deaktivovat já a vejdu, já chci jen něco jednoduchýho za pár korun, co by nehoukalo, nevolalo ani bezpečnostní agenturu ani policii, ale co by mi jen poslalo za 2 koruny SMS zprávu na mobil, kdyby k něčemu takovému náhodou došlo.

Nejlepší odpověď
gecco

Jo jo – říká se tomu „alarm“…
Ty pokročilejší jsou schopny zaslat SMS nebo mail, případně, pokud máš kameru, i poslat foto/video…
😉
______________
Alarm umí i houkat – i nehoukat…
Umí zavolat tebe – a nebo celou agenturu a půl policajtů…
😉
Kukni třeba na Jablotron ( http://www.ja­blotron.com/cz/a­larmy/ ) – abych propagoval českou firmu, mají docela názorné popisy…
___
Ale pokud jde o nějaké ´udělátko´ „za pár korun“ (a neuděláš si je ty sám), fakt nevím…
V principu je potřeba, aby čidlo (to je levné) připojené na aktivní telefon nebo počítač tento ´zburcovalo´ (to už není za pár korun, ani to připojení na ´síť´ ne) a tam spuštěná aplikace poplach vyhodnotila a patřičně na něj zareagovala (SMS, mail, zavolání, MMS…)…
😉

Další odpovědi
zjentek

webkamera s čidlem na pohyb a ty brejle od gúglu, co spouštěj aplikaci na pozadí, jakmile začne být činná

bolak

gecco: a ty profesionální „hlídače“, jak to teda obecně funguje, abych nemusel pročítat všechny ty odkazy? je tam předpokládám nějakej instalační poplatek, pak cena přístroje, a pak se jim něco platí každej měsíc jako paušál, nebo to už ne?

gecco

Cena přístroje je jasná.
Pokud si jej nainstaluješ sám, OK – jinak musíš zaplatit instalaci (obvykle to není složité).
Pokud jde o další platby:

  1. pokud chceš PCO, samozřejmě platíš paušál
  2. pokud chceš komunikaci přes GSM, platíš SIM
  3. pokud chceš komunikaci přes net, musíš platit net

Prodejci alarmu ani servisákovi už ale neplatíš nic…
😉