bestak

Existuje nějaký převod Kč ⇔ Kčs?

Vím, že hodnota Kčs se různě měnila, ale zajímalo by mě: když něco dnes stojí 200 000 Kč, kolik by to bylo Kčs?

Nejlepší odpověď
Elk

Je to dost složité, ale alespoň jeden příklad : V roce 1985 jsem měl čistý měsíční výdělek 3130 Kčs a videorekordér Tesla stál 19600 čs. Takových srovnání Vám tady napíše hodně lidí / rozdíl mezi cenami cigaret, piva, chleba atd, atd./

Další odpovědi
dudu

Opravdu zcela přibližně – jedna ku čtyřem.

led

Treba vedieť, podľa ktorého roku chcete robiť prepočet. Reálna hodnota Kč aj Kčs sa menila každý rok. Na to bol vypracovávaný tzv. nákupný košík, tj.hodnota 100.-Kčs=tovar

venkovan

Přibližně 1:8 –10. Ale nelze srovnávat mnoho druhů zboží. Za bolševika na mnoho věcí byla uvalena daň z luxusu takže bylo neúměrně drahé. Například benzin koncem 80 let byl okolo 5 Kčs/l, claba 4 Kčs, rohlik ,35 Kčs apod. 1/4 máslaI 10,– Kčs, vepřové kotlety 60,– Kčs, známka ROH 1 Kčs z každé stovky. Známky KSČ jsem neplatil tak nevím. Rodinný s podkrovím cca 100 m2 dům dle výpočtu pojišťovny 400 tisíc Kčs