Avatar uživatele
bestak

Existuje nějaký převod Kč ⇔ Kčs?

Vím, že hodnota Kčs se různě měnila, ale zajímalo by mě: když něco dnes stojí 200 000 Kč, kolik by to bylo Kčs?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Elk, Terryle před 4858 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Elk

Je to dost složité, ale alespoň jeden příklad : V roce 1985 jsem měl čistý měsíční výdělek 3130 Kčs a videorekordér Tesla stál 19600 čs. Takových srovnání Vám tady napíše hodně lidí / rozdíl mezi cenami cigaret, piva, chleba atd, atd./

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Opravdu zcela přibližně – jedna ku čtyřem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Treba vedieť, podľa ktorého roku chcete robiť prepočet. Reálna hodnota Kč aj Kčs sa menila každý rok. Na to bol vypracovávaný tzv. nákupný košík, tj.hodnota 100.-Kčs=tovar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Přibližně 1:8 –10. Ale nelze srovnávat mnoho druhů zboží. Za bolševika na mnoho věcí byla uvalena daň z luxusu takže bylo neúměrně drahé. Například benzin koncem 80 let byl okolo 5 Kčs/l, claba 4 Kčs, rohlik ,35 Kčs apod. 1/4 máslaI 10,– Kčs, vepřové kotlety 60,– Kčs, známka ROH 1 Kčs z každé stovky. Známky KSČ jsem neplatil tak nevím. Rodinný s podkrovím cca 100 m2 dům dle výpočtu pojišťovny 400 tisíc Kčs

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek