honza19hk

existuje nějaký přehled(nejlépe na internetu) kde zijstím který strom má jaké kořeny??

např,že smrk má kořeny do stran,borovice do stran ale i kůlový,atd???
jde mi jen o české stromy a halvně o to abych tu tabulku nemusel dělat.

Odpovědi
venkovan

Zkus si zadat dendrologie, a uvidíš. Na původní středoevropské dřeviny by tabulka něměly trvat déle než půl hodiny. Stačí udělat jeden sloupek pro plochy kořenový systém, druhou pro srdčitý a třetí pro kůlový kořenový systém. A těch několik dřevin tam vepíšeš během chvilky.
Pokud budeš psát i keře – bude to jen o několik údajů víc.
Možná, že tu tabulku budeš mít dřív, než se dočkáš odpovědi.