JájsemRaibek

Existuje nějaký obyčejný nebo normální agent?

Vždycky slyším: „Zvláštní agent FBI, CIA apod.“, takže mě zajímá čím je ten zvláštní agent zvláštní od obyčejného agenta?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Podle mne jde jen o rozlišující název, „special agent“ je prostě druh fízla (ať již jde o jakoukoliv agenturu – FBI, DEA, NSA apod.), oproti „secret agent“, což je špión. ;) :D :D
To „speciální“ podle mne znamená, že jde o FEDERÁLNÍHO agenta (tedy s pravomocemi po celém území federace, nikoliv omezenou na jednotlivý stát), z čehož plynou i pravomoce nad místními orgány a to včetně vnitřně agenturních. Podobně jako u našich fízů vraždu neřeší pochůzkáři místního oddělení poblisije, ale kriminálka, oddělení vražd nebo co tam dnes mají. ;) :D :D

Na druhou stranu bych se nerad dostal do polemiky s ročníkovým premiantem – absoloventem Andropovova institutu zjentkem a Její Excelence led, hvězdy Akademie Felixe Dzeržinského, ti to musí vědět lépe. ;) :D :D

Další odpovědi
led

Zvláštny agent je hodnosť veliaceho agenta, ktorý má pod sebou jednotku radových „obyčajných“ agentov.

Kepler

Já myslím, že je to jenom filmový folklór, aby to znělo zajímavěji. Nebo je takový agent pověřený speciálním posláním, ale to je vlastně každý. Nebo je zvláštní tím, že nosí květované trencle. To dvojitý agent je jiná sorta.

zjentek

Obyčejný anebo normální agent má nápis FBI, CIA apod. většinou PŘÍMO NA BUNDĚ, TRIČKU, ČAPCE APOD.! (; Ovšem ti v civilu, to je panečku jiná liga… že jsou agenty se dozvíme, až když nám to laskavě řeknou. A to je na nich právě ZVLÁŠTNÍ, bo do té doby nevykazují mezi ostatními civilisty žádné zvláštní znaky. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliendron – D; D; D; D; D;

led

"Federální policisté jsou oprávněni prosazovat různé zákony na federální úrovni. Jsou organizováni v různých federálních agenturách, které mají celostátní pravomoc pro uplatňování federálního práva. Všechny federální agentury jsou omezeny americkým právním řádem, mohou tak vyšetřovat pouze záležitosti, které jsou výslovně v pravomoci federální vlády. Nicméně, federální vyšetřovací pravomoci se staly v praxi velmi široké, a to zejména od přijetí USA PATRIOT Act.

Ministerstvo spravedlnosti je zodpovědné za většinu vymáhání práva na federální úrovni. Jemu podřízené agentury zahrnují Federální úřad pro vyšetřování (FBI), Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami (DEA), Úřad pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny (ATF), United States Marshals Service, Federální úřad pro vězeňství a mnohé další.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti je další větví státní správy zahrnující agentury s policejními pravomocemi. Jako jsou U.S. Customs and Border Protection, U.S. Immigration and Customs Enforcement, Federal Air Marshal Service, Tajná služba Spojených států amerických a v čase míru také Pobřežní stráž Spojených států amerických."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Policie_ve_Spo­jen%C3%BDch_st%C3%A1tech­_americk%C3%BDch

Hodnostná štruktúra FBI:

agent na skúšku (angl. Probationary Agent)
špeciálny agent (angl. Special Agent)
starší špeciálny agent (angl. Senior Special Agent)
vrchný špeciálny agent (angl. Supervisory Special Agent)
asistent hlavného špeciálneho agenta (angl. Assistant Special Agent-in-Charge, akronym ASAC)
hlavný špeciálny agent (angl. Special Agent-in-Charge, akronym SAC)
námestník (angl. Assistant Director)
spolupracovník výkonného asistent riaditeľa (angl. Associate Executive Assistant Director)
výkonný asistent riaditeľa (angl. Executive Assistant Director)
zástupca náčelníka štábu (angl. Deputy Chief of Staff)
náčelník štábu a starší poradca riaditeľa (angl. Chief of Staff & Senior Counsel to the Director)
asistent zástupcu riaditeľa (angl. Associate Deputy Director)
zástupca riaditeľa (angl. Deputy Director)
riaditeľ (angl. Director)
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Federal_Bu­reau_of_Inves­tigation

JájsemRaibek

led – teď mě to totiž napadlo, dívám se na NCIS a je tam zvláštní agent Dnozo, zvláštní agent Todová a zvláštní agent Gibs.
Jenže Dinozo i Todová pod sebou nikoho nemají a naopak je oba má pod sebou Gibs.

led

Dinozo a Todová v teréne sú veliaci dôstojníci, všimnite si, že počas akcie majú vyššie právomoci, než bežní policajní dôstojníci (vojenskí aj civilní)