baju

Existuje nějaký formulář nebo vzor pro odvolání člena dozorčí rady?

Odpovědi
gecco

Ne, neexistuje žádný takový – obecně závazný, formulář. Dokonce ani nejsou omezeny důvody, pro něž lze člena dozorčí rady odvolat.

Pepa25

Člena dozorčí rady odvolává ten, kdo jej volí či jmenuje. Takže pokud máte např. rozhodnutí valné hromady o volbě, tak velmi jednoduše z toho vyrobíte rozhodnutí valné hromady o odvolání … 😉
Doplňuji:
Ad gecco a pozmánka o důvodech: rozhodnutí se neodůvodňuje (aspoň jsem to nikdy neviděl), zasvěcení vědí a ostatním do toho nic není (je to rozhodnutí majitele nebo zřizovatele). Důležité je jen datum …