joe779

Existuje nějaký chov krtků?

Zajímalo by mě, zda-li kromě lidí, kteří se jich chtějí spíše zbavit, existují také ti, kteří je např. chovají či mají jako “domácího mazlíčka”. Ve vyhledávači jsem nic nenašel. Je vůbec možné mít krtka jako domácí zvíře, např. v kbelíku s hlínou a žížalami?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že ne. Krtek je zvíře, které žije pod zemí, je tomu přizpůsobený, málo vidí, takže nevím, jak by se mu dařilo bez možností hrabání a hloubení podzemních chodeb.

Jinak je to užitečné a inteligentní zvíře,. I když jeho krtičince na zahradě nejsou vítané, ale svědčí o tom, že je půda zdravá.

Může být jako domácí mazlíček, ale v podzemí na zahradě.

Přečtěte si krátké povídání o krtkovi a rodině.

http://stastni­lide.cz/krtek-inteligentni-a-uzitecne-zvire/

Další odpovědi
Drap

Ne, zatím se nikdo tomu nevěnuje. Snad ty se staneš vyjímkou.

marci1

Ne. Nějaká „chovatelka“ ho doma chovala 2 dny, než zemřel. ☹
https://www.i­fauna.cz/drob­ni-savci/nemodfo­rum/r/detail/128911/kr­tek