bolak

Existuje nějaký bakterie nebo dokonce živočich, který dokáže přežít bod varu?

Nejlepší odpověď
Lucijej

A teď myslíš bod varu ve vlastním těle nebo bod varu v prostředí, ve kterém se nacházejí?
Některé bakterie žijou ve vroucí vodě sopečných jezerech.

Další odpovědi
www

Ano. Různé viry, jaké bakterie (žijí v podmořských sopouších) a z těch vývojově vyšších pak želvušky.
Studium
Doplňuji:
Oprava: ne ‚jaké..‘,
je ‚také..‘ patří.

Zdroj: abecedazvirat-cz-cz.blog.cz/0805/zel­vuska-nejodolnejsi-zivocich-sveta

arygnoc

áno, tzv hypertermofilné baktérie (hypertermofilné archaea).
žijú napr. v Yellowstone National Park v horkých gejzíroch, na islande a v podmorských výlevoch horúcej vody (kvôli tlaku i nad 100 °C) a pod.

AndreiRanger

No pokud atomový výbuch způsobí teplotu 100+ C poté je žhavým kandidátem šváb 😉

Lamalam

Doporučuji prostudovat tuto bakalářskou práci http://www.vut­br.cz/www_base/zav_pra­ce_soubor_verej­ne.php?file_id=5498

Hamon

Bod varu čeho?

bolak

Lucijej: myslím obecně, jako třeba když si jdu vařit bramboračku a nebo usmažit řízek, tak jestli třeba v tý mouce nemůže zůstat nějaká ta želvuška, která tadycty teploty přežije