Complex

Existuje nějaký alarm, který zvoní po nastavení pravidelně třikrát denně kvůli potřebě braní přášků?

Jde o osobu s alzhaimerem, které by to mohlo pomoci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já vyžívám funkce budíku ve svém hloupém mobilu, dá se tam nastavit i více časů.

Další odpovědi
Edison

Neptal ses před časem na automat na léky? Ty budíky pochhopitelně existují. Větší problém je, že samotný alarm nemusí nutně stačit, neb taková osoba pak neví, co to znamená. Moje máti měla problém, že měla tak chytrý výdejník na léky, který jsem jí plnil, ale léky stejně nebrala, protože byla přesvědčená, že má brát jiný pilulky…

Zdroj: https://www.med­control.cz/c/au­tomaticke-davkovace-leku-medcontrol/?vi­ew_style=grid&id=p­roduct-list-c176&view_cou­nt=12&view_sor­t=position

marci1

Samozřejmě, takových dávkovačů je mnoho. Třeba tenhle a ještě měří tep. 🙂
https://www.con­rad.cz/zasobnik-na-leky-s-alarmem-a-merenim-pulsu-scala-vergiss-nix.k860049

nyjono

Dávali jsme jako dárek krabičku s odděleními na léky, kde se dalo nastavit několik alarmů.
Nebo upozornění v telefonu. Tam se dá i nastavit do popisku co se má brát.

Dochy

Na „chytrém“ telefonu si můžeš nastavit alarmů kolik chceš. Otázka je, jestli to bude stačit.

Jiří Bohumil

Na chytrém telefonu nastavit budík, na hodiny a dny a možno napsat proč zvoní a který lék vzít. Pokud umí ještě aspoň číst, pak si přečte co dělat a co si má vzít. Pokud už ani to ne, tož sorry.;-)