elvan

Existuje nějaké srovnání medaile/počet obyvatel (či jiná proměnná) a tím vzniklé pořadí zemí?

Nebo by třeba bylo zajímavé finance sponzorované státem/ počet medailí, počet sportovců/počet medailí etc..? Přišlo by mi to víc vypovídající než ty šílený čísla velkých mocností.

Nejlepší odpověď
gepik

Ve středu se o to pokusili novináři iDnes. ČR nakonec obsadila 19. místo, tak si tabulky trošku pouprav. http://ekonomi­ka.idnes.cz/me­daile-podle-velikosti-zeme-hdp-a-tymu-d9e-/eko-zahranicni.as­px?c=A120807_161554_e­ko-zahranicni_neh

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/me­daile-podle-velikosti-zeme-hdp-a-tymu-d9e-/eko-zahranicni.as­px?c=A120807_161554_e­ko-zahranicni_neh

Další odpovědi
bolak

To je fakt, chtělo by to podrobnější statistiky, aby se vidělo kolik lidí se musí v určitým státě počít, aby se zrodil šampión.

Teď me ještě napadá, už někdy vyhrál olymipádu nějakej vatikánec nebo san maríňan? to by byla pecka…

manon

Udělala jsem si takový soukromý přepočet už dříve. Ne všechny země, ale některé pro srovnání, pro zajímavost.

Ale že to byla pro nás úspěšná olympiáda ! :)