Avatar uživatele
bolak

Existuje nějaké porovnání, kolik lidí zemře při operacích v zimě a kolik v létě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, briketka10, da ny před 2359 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zatím jsem našla jeen to, že ve stastistice ÚZIS existují jen obecné údaje o zemřelých.

Jinak české nemocnice tají údaje u úmrtnosti při operacích.

"Výbor České společnosti kardiovaskulární chirurgie se usnesl, že operační výsledky, úmrtnost a komplikace jednotlivých center nebudou zveřejňovány," odpověděl ředitel Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně profesor Jan Černý. Informace samy o sobě pacientovi prý nic neřeknou."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…
http://zpravy.idnes.cz/…
--
V anglíckém zdroji se uvádí, že nejhorším měsícem pro operace je červenec. Nebezpečí infekce a dalších komplikací.

Zima je obecně známá jako období "chřipkové sezóny",. Nyní se podle nedávné studie ukázalo, že i v létě může být "bakteriální sezóna." Podle výzkumníků z Oregon State University, může bakteriální infekce (gramnegativní bakterie) vrcholit v horkém létě až je je častou příčinou zánětu močových cest, zažívacího ústrojí a respiračních infekcí, stejně jako zápal plic.
http://www.criticalconditions. com/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Záleží kolik lidí onemocní nebo se zraní v zimě nebo v létě, ale pokud se podíváme (jen) na statistiku dopravních nehod, léto převyšuje nad těžkými, smrtelnými úrazy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

V létě je více vážnějších dopravních nehod.
Ta s kosou chodí nejvíce v zimě (5 letá zkušenost z LDN), listopad - únor, březen.
Pro zajímavost:
http://www.forexample.cz/…
http://www.tyden.cz/…
http://archiweb.cz/…

Záznamy , statistiky budou v každé nemocnici.
V letních (teplých) měsících toho hodně "kyše".(zhnisá).
Ocituji Hippokrata:
„Nedotýkej se železem části těla ovládané znamením, kterým právě prochází Měsíc.“ Někteří pacienti i lékaři cíleně plánují termín konkrétní operace. Všem by však nebylo možné vyhovět, u akutních případů se nedá plánovat nic. Lékař/zdrav. zařízení by si muselo vést svou vlastní statistiku o úspěšnosti u jednotlivých operací .

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

barbakan: no, mně zajímá jestli je to třeba rizikovější jít na operaci v létě než v zimě, protože i u těch nehod by to tak mělo být, že když má někdo vnitřní zranění , tak v létě by měl vykrvácet mnohem rychleji než v zimě, kdy se mu nízkou okolní teplotou stáhnou žíly

ale nevíme jaká je teplota na operačním sále :) jestli to tam třeba nějak neregulujou a nebo tam jsou nějaké rozdíly v teplotě v létě a v zimě; akorát si říkám, že by se i tohohle dalo nějak využít, třeba když operoujou ty roboti který ruce nestuděj, tak by neměl být problém vytvořit nějakou "operační nádobu", která by měla třeba 5 stupňů celsia, do které by se operovaná osoba umístila při operaci kde by bylo nějaké riziko že se řízne tam kam nemá a někde to začne krvácet.. nebo nějaký lokální mrazivý sprej, či něco takového

před 2359 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

bolak, napsal jsem ti svůj názor. Nevím, jak ty, ale pokud jsem byl na operaci, bylo na sále poměrně chladno, takže si myslím, že je chlad nutný při každé operaci a nemyslím si, že by se tělo pacienta ochlazovalo, jak se zmiňuješ nebo lokálně mrazilo. Tvoje úvaha je vhodná pro lékaře.

před 2359 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví