zjentek

Existuje nějaké české sdružení (skupina), vážně se zabývající pomocí přírodě a zvířatům přímo v terénu?

Poraďte. Chtěl bych se cestou pomoci přírodě a zvířatům vydat (vzdát se klasiky, jako je pravidelná docházka do práce a hospody, doma koníček sbírání mincí), ale chtěl bych se při zachraňování bavit rodným jazykem, tak. Myslím si, že může jít o přímou cestu bez oklik, jak žít a zemřít. (;

Jo a… dejte sýkorkám!

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že můžete pomoct zvířat i tak, že jeho nález nahlásíte. Nevím, zda byste jeho ošetření zvládl.

Existuje Národní síť záchranných stanic

V odkazu je mapa, když kliknete na svůj okres, najdete stanici.

Jinak existují terénnío stanice ochrany přírody, ale jsou regionální.
http://www.csop­.cz/index.php?cis_me­nu=1&m1_id=1002&m2_id=13­74&m_id_old=1213

Našli jste divoké zvíře, které potřebuje lidskou pomoc?
https://www.zvi­revnouzi.cz/

Ochrana přírody, ale je v oblasti Olomoucka. Takže se zeptejte ve blízkosti vašeho bydliště.

http://www.sa­gittaria.cz/cs/o-sdruzeni

Další odpovědi
Kepler

Můžeš se obrátit na Český svaz ochránců přírody, jsou i různé občanské a lokální sdružení, věnují se tomu i skauti…nebo se můžeš domluvit s lesáky a začít sázet stromky.

Hufnágl

Staň se myslivcem, převezmi revír a můžeš se zabývat pomocí přírodě a zvířatům.

zjentek

Měl jsem na mysli spíše smysluplnou pomoc, než těžkou práci bez rozvahy. Nechť sází ti, jenž kácejí.

Kepler

Oni sázejí, ale blbě. Už se to ví – musejí kácet, protože nasázeli smrkové monokultury a dali šanci kůrovci. A mimo to smíšený les je mnohem krásnější. Jenom smrky patří jen do vyšších horských poloh, kde jiné stromy nepřežijí a kůrovec taky ne.